O divadle

Volné sdružení umělců ve svobodném povolání, kteří spolu pracují jen proto, že se jim chce, vzniklo 1. září 1996 a dnes sdružuje téměř 40 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Divadlo od svého vzniku odehrálo více než 6300 představení, která zhlédlo téměř 2.000 000 diváků doma i v zahraničí (Austrálie, 4x USA, 2x Kanada, Mexico, 6x Francie, 30x Německo, 2x Itálie, 3x Rakousko, 2x Chorvatsko, Srbsko, 5x Slovensko, Bulharsko, Bosna a Hercegovina aj).

Divadlo má sídlo v Litvínově ve vlastní divadelní budově, postavené v letech 1906 – 1910, kterou se snaží vrátit do její původní podoby. Svou stálou scénu má v pražském Divadle U Hasičů, pravidelně hostuje v pražských divadlech Metro a Palace, v brněnském Divadle Bolka Polívky a v divadlech a domech kultury po celé ČR.

Uměleckým šéfem divadla je režisér Jurij Galin. Ředitelkou a kmenovou autorkou je Jana Galinová, hudebními skladateli Jan Turek (který je zároveň autorem většiny písňových textů), Petr Malásek, Larisa Chytriak a Eugen Pschemetsky. Choreografkami jsou Dana Morávková, Lucie Drengubáková a Lenka Lavičková. Výtvarnou podobu divadla utvářejí výtvarníci Milena Dubšíková, Tomáš Kypta, Hynek Dřízhal, Jan Ignác Říha, Sylva Prchlíková a Macarena Barra. V představeních Docela velkého divadla hostuje celá řada pražských herců (Lukáš Vaculík, Jan Révai, Pavel Nový, Dana Morávková, David Suchařípa, Roman Štolpa, Josef Náhlovský, Hana Seidlová aj.)