O divadle

Volné sdružení umělců ve svobodném povolání, kteří spolu pracují jen proto, že se jim chce, vzniklo 1. září 1996 a dnes sdružuje téměř 40 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Divadlo od svého vzniku odehrálo více než 6300 představení, která zhlédlo téměř 2.000 000 diváků doma i v zahraničí (Austrálie, 4x USA, 2x Kanada, Mexico, 6x Francie, 30x Německo, 2x Itálie, 3x Rakousko, 2x Chorvatsko, Srbsko, 5x Slovensko, Bulharsko, Bosna a Hercegovina aj).

Divadlo má sídlo v Litvínově ve vlastní divadelní budově, postavené v letech 1906 – 1910, kterou se snaží vrátit do její původní podoby. Svou stálou scénu má v pražském Divadle U Hasičů, pravidelně hostuje v pražských divadlech Metro a Palace, v brněnském Divadle Bolka Polívky a v divadlech a domech kultury po celé ČR.

Uměleckým šéfem divadla je režisér Jurij Galin. Ředitelkou a kmenovou autorkou je Jana Galinová, hudebními skladateli Jan Turek (který je zároveň autorem většiny písňových textů), Petr Malásek, Larisa Chytriak a Eugen Pschemetsky. Choreografkami jsou Dana Morávková, Lucie Drengubáková a Lenka Lavičková. Výtvarnou podobu divadla utvářejí výtvarníci Milena Dubšíková, Tomáš Kypta, Hynek Dřízhal, Jan Ignác Říha, Sylva Prchlíková a Macarena Barra. V představeních Docela velkého divadla hostuje celá řada pražských herců (Lukáš Vaculík, Jan Révai, Pavel Nový, Dana Morávková, David Suchařípa, Roman Štolpa, Josef Náhlovský, Hana Seidlová aj.)

Kompletní nabídka představení ke stažení pro pořadatele (soubor *.pptx, 25 M)

Kromě jiných služeb nabízíme Půjčovnu kostýmů