ZAČAROVANÝ LES

pohádka o jednom kdysi krásném lese, který se díky lidem mění na ošklivý a nevlídný. Naštěstí jsou tu zvířátka, a ta si svůj les vzít nedají. Zvlášť když jim v tom pomáhají dva pohádkoví draci – Žofka a Ludva. Napsala Jana Galinová, písničky Jan Turek, choreografie Lenka Lavičková, režie Lenka Lavičková a Jurij Galin. Hraje, zpívá a tančí celé Docela velké divadlo.

KOCOUR V BOTÁCH

Pohádkový muzikál Jany Galinové a Jana Turka o kocourovi Mikym, který si půjčí opravdové mušketýrské boty, ale za to se musí vydat do světa dělat dobré skutky. Cestou se potká s odvážným rytířem Artušem a krásnou čarodějkou Amandou a společně vysvobodí ze zakletí zlého kouzelníka Merlina krásnou princeznu Belu. Nakonec se ukáže, že to všechno nebyla jen šťastná náhoda. Hrají a zpívají: Michal Žižka, Kamila Raková, Kristýna Lišková, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Petr Kozák a další. Scéna chilská výtvarnice Macarena Barra, kostýmy Tomáš Kypta, choreografie Lenka Lavičková, režie Jurij Galin.

FERDA MRAVENEC

Veselá pohádka plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho přátel z knížek Ondřeje Sekory. Kamarádství s Cvrčkem, Plošticí Ruměnicí a Broukem Pytlíkem, spory s panem Hlemýžděm a Škvory policajty, stavba vozíku a hon na Koníka, tanec s Housenkou a boj s Mravkolvem a jeho synem Ťutínkem nenechá klidným žádného z malých ani velkých diváků. Na motivy z knížek Ondřeje Sekory napsala Jana Galinová, písničky Jan Turek, režie Jurij Galin a choreografie Lenka Lavičková. Hraje, zpívá a tančí celé Docela velké divadlo.

BROUK PYTLÍK

Pokračování příběhů z palouku, kam se do jezírka, kde bydlí statečný a hodný, i když trochu jedovatý, Pavouk Vodouch, přistěhuje zlý Potápník s půvabnou Splešťulí Blátivou a začne všem poroučet. Ferda a jeho kamarádi – Cvrček, Ploštice Ruměnice, Škvor policajt, Luční Koník a samozřejmě Brouk Pytlík se společně snaží palouček zachránit. Objeví se i Beruška a Housenka Pepina. A protože je Ferda už z práce hodně unavený, rozhodne se ho zastoupit Brouk Pytlík. Pohádku Ondřeje Sekory a Jany Galinové, s písničkami Jana Turka, na scéně Hynka Dřízhala, v kostýmech Tomáše Kypty, v choreografii Lenky Masárové a v režii Jurije Galina hraje, zpívá a tančí celé divadlo.

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Výpravná pohádka pro děti od 4 let, na motivy slavné pohádky Hanse Christiana Andersena o opravdové lásce a odvaze mladé dívky, která překoná zlou kletbu a zachrání svého přítele i celou zemi zakletou do zimy a ledu. Příběh o zlu vtěleném do střípku zrcadla napsala Jana Galinová, hudba a texty písní Jan Turek, choreografie Lenka Lavičková, scéna Milena Dubšíková, kostýmy Tomáš Kypta, režie Jurij Galin. Hraje a zpívá celé Docela velké divadlo. V titulní roli Andrea Traganová.

MRAZÍK

Činoherní pohádka Jany a Jurije Galinových na motivy skvělého Erdmanova scénáře k proslulému filmu o Nastěnce a Ivánkovi, hloupé Marfuše a zlé maceše, Dědu Mrazíkovi a dědečku Hříbečkovi, o zlé ježibabě, ale také o tom, že láska a dobrota vždycky zvítězí nad zlobou a nenávistí. V režii Jurije Galina a výpravě naivní malířky Sylvy Prchlíkové hrají a písničky upravené Zdeňkem Říhou zpívají: Petr Erlitz, Kamila Raková, Robert Stodůlka, Kristýna Lišková, Lenka Lavičková, Petr Kozák, Michal Žižka aj.

POPELKA

Pohádkový písničkál o chudé dívce, která najde svého prince díky svým zvířátkům, dobré Víle a třem kouzelným ořechům. Na motivy klasické pohádky napsala Jana Galinová, hudba a texty písní Jan Turek. Scéna, kostýmy a loutky Milena Dubšíková – Říhová. Režie Jurij Galin. Hrají: Lenka Lavičková, Lukáš Masár, Jaroslava Zimová, Petr Erlitz, Robert Stodůlka, Kristýna Lišková, Kamila Raková a ze zvukového záznamu Jana Galinová.

LABUTÍ PRINCEZNA

Hudební pohádka na slavné klasické téma o zlém čaroději Rudovousovi, který promění princeznu Odettu a její přátele v labutě. Princ by ji sice mohl vysvobodit, ale nesměl by si splést s jinou dívkou. To se, bohužel stane a princ svůj omyl pozná, až když je pozdě. Protože jsme však v pohádce, všechno nakonec dobře dopadne. Aby děti lépe pochopily celý děj slavného baletu, doplnili inscenátoři pohádkové postavy třemi skalními skřítky, kteří dětem objasňují, co se právě stalo. V pohádce je použita hudba Petra Iljiče Čajkovského. Scéna, loutky a masky Milena Dubšíková Říhová, kostýmy Dagmar Březinová a Tomáš Kypta. Choreografie Dana Morávková, režie Jurij Galin. Hrají: Lenka Lavičková, Lukáš Masár, Petr Kozák, Michal Žižka, Kristýna Lišková, Jana Galinová, Petr Erlitz a další. Uvedeno v USA a v Kanadě 2012, ve Francii 2004, 2005, v Rakousku 2006 a v Německu 2009 a 2011. Představení je velice dobře přijímáno dětmi od 4 let a je vhodné pro jakýkoliv věk. Děti tak mohou už v útlém věku vidět základy baletu a scénického tance.

PRINC BAJAJA

Na motivy klasické pohádky o krásné princezně a statečném princi napsala Jana Galinová, písničky Jan Turek. Autorka posílila téma odvahy, lásky a nenávisti postavami dvou královen, z nichž jedna stojí na straně zla a druhá na straně dobra. Rytířské souboje a boj s drakem vnášejí do inscenace to pravé napětí. V představení však není nouze ani o humor typický pro všechny litvínovské pohádky. V režii Jurije Galina, ve výpravě a kostýmech Mileny Dubšíkové a v choreografii Dany Morávkové, hrají, zpívají a šermují Petr Erlitz, Lenka Lavičková, Kamila Raková, Jana Galinová, Lukáš Masár, Robert Stodůlka, Petr Kozák

ČERT A KÁČA

Činoherní pohádka o hubaté Káče, která by se ráda vdávala. U muziky si zatančí s tajemným cizincem – čertem, který ji odnese do pekla. Káča má však pro strach uděláno, a tak čertům v pekle pěkně zatápí. Naštěstí je tu ještě ovčák Jíra. Napsala Jana Galinová, hudba a texty písní Jan Turek, výprava Míla Dubšíková. V režii Jurije Galina hrají a zpívají: Kristýna Lišková, Petr Kozák, Petr Erlitz, Kamila Raková, Robert Stodůlka, Lukáš Masár a Jaroslav Drobný ze zvukového záznamu Jindřich Lenc.

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Výpravná baletní pohádka o zlé Bodlákové víle, která chce zahubit princeznu Růženku, ale princ Kryštof a dobrá Šeříková víla, jí v tom zabrání a zaženou zlá kouzla. Klasické motivy pohádek Charlese Perraulta a bratří Grimmů adaptovaly Jana Galinová a Lenka Lavičková. Hudba Petr Iljič Čajkovský. Scéna Hynek Dřízhal, kostýmy Tomáš Kypta, loutky a masky Milena Dubšíková – Říhová. Choreografie Dana Morávková, režie Jurij Galin. Hrají: Jiřina Vlková, Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Lukáš Masár, Petr Kozák, Robert Stodůlka, Jana Galinová nebo Kristýna Lišková a další. /Uvedeno v Německu a v Rakousku/.

PRINCEZNA NA HRÁŠKU

pohádka plná písniček a překvapení, o třech sudičkách, které vymění prince Kvída a princeznu Evelínu za děti sluhů a tím způsobí celou řadu zmatků. Král neví, že princ je vlastně myslivecký synek a sluha Ondřej, že je jeho syn. A když do zámku přijde ještě komorná Terezka, která je vyměněná princezna, zmatky vrcholí. Díky dvěma drakům, Žofce a Ludvovi, malému zelenému hrášku a knížce pana Andersena nakonec všechno dobře dopadne. Napsala Jana Galinová, písničky Jan Turek, kostýmy Dagmar Březinová, choreografie Dana Gregorová, scéna a režie Jurij Galin. Hrají: Kristýna Lišková, Lukáš Masár, Petr Erlitz, Petr Kozák, Lenka Lavičková, Robert Stodůlka, Jana Galinová, Jitka Raková a Iva Boušová.

PRINCEZNY JSOU NA DRAKA

velká činoherní pohádka Ivy Peřinové s písničkami, o krvelačném čaroději a hodném draku Habánkovi, který nechce jíst princezny a raději se živí zeleninou. Úprava Jana Galinová, hudba Petr Rak, scéna Sylva Prchlíková, kostýmy Ivana Líbalová, režie Jurij Galin. Hrají: Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Kristýna Lišková, Lukáš Masár, Robert Stodůlka nebo Jana Galinová aj. V roce 1999 uvedlo DVD toto představení v USA, v roce 2000 v Chorvatsku a Itálii, v roce 2002 v Austrálii a v roce 2004 ve Francii.

LOUPEŽNÍK RUMCAJS

slavné pohádkové příběhy jičínského ševce a jeho přátel autora Václava Čtvrtka pro činohru zdramatizovala Jana Galinová. Písničky napsal Jan Turek, autory scény jsou Jurij Galin a malířka Sylva Prchlíková, kostýmy inspirované Pilařovými ilustracemi navrhla Dagmar Březinová, choreografie Dana Morávková. V režii Jurije Galin. Hrají: Rumcajs Petr Erlitz nebo Robert Stodůlka, Manka Kamila Raková, Víla Andulka Lenka Lavičková, Vodník Volšoveček, Michal Žižka, Kněžna Kristýna Lišková, Knížepán Lukáš Masár, Starosta Humpál Petr Kozák,

KDYŽ JE V PEKLE NEDĚLE

pohádka o dvou malých čertech, kteří zlobí stejně jako malé děti a taky pořád koukají na televizi, ale klidně ji vymění za pěknou pohádku. Jedna z nejoblíbenějších litvínovských pohádek je na repertoáru divadla už 18 let a je pravidelně aktualizovaná podle televizního programu. Podle scénáře Jany Galinové nastudovali Petr Erlitz, Kristýna Lišková, Jana Galinová, Kamila Raková, Robert Stodůlka, Michal Žižka, Petr Kozák aj. Výprava Kateřina Ebelová, hudba a texty písní Jan Turek. Režie Jana Galinová a Lenka Lavičková

O PEJSKOVI A KOČIČCE

pohádka na motivy Josefa Čapka, v níž pejsek a kočička spolu hospodaří, myjí podlahu, zašívají kalhoty, vaří dort a dělají spoustu dalších věcí. Dramatizace Jana Galinová, hudba a texty písní Jan Turek, scéna Dana Lvová, loutky Marie Stejskalová, kostýmy Lenka Lavičková režie Jana a Jurij Galinovi. Hrají: Kristýna LIŠKOVÁ a Petr ERLITZ. V roce 1998 uvedeno v USA v New Yorku a Chicagu.

ZA BRANKOU JE DRAK

pohádka plná legrace a písniček, ve které se spolu utkají dva herci o to, kdo vlastně má pohádku o hloupém drakovi a jeho výpravách za nevěstami hrát. Pohádku inspirovanou M. Mašatovou, ve výpravě Mileny Dubšíkové, s hudbou Petra Raka nastudoval režisér Jurij Galin s Lenkou Lavičkovou a Lukášem Masárem.

JAK SE ČERTI BÁLI

pohádka o hubaté Káče, kterou čert odnese do pekla a pak toho lituje, protože Káča obrátí peklo vzhůru nohama. Napsala Jana Galinová, režie Jurij Galin, scéna, kostýmy a loutky Zdeněk Bauer, lidové písničky v aranžmá Jana Turka nahrála H. Turková. Hraje Robert STODŮLKA, umělecko technická spolupráce Jaroslav Drobný.

POHÁDKY K NAROZENINÁM

oslava narozenin, kam nepřijdou gratulanti, ale nakonec si nikdo nestěžuje. Děti uvidí pohádky O KARKULCE, O MÁŠE A MEDVĚDECH a O BUDULÍNKOVI, které nenásilně rozvíjejí dětskou fantazii a ukazují, že hrát si lze úplně všude, vždycky a úplně se vším. V představení plném písniček ožijí Scénář a režie Jana Galinová, hudba a texty písní Jan Turek, výprava Ivana Líbalová a Lenka Lavičková, hrají Lucie RANDÁKOVÁ a Jiřina VLKOVÁ

POHÁDKY PRO UPLAKÁNKA

tatínek s kočárkem, herec a muzikant by si rádi povídali, ale mimino v kočárku řve jako když ho na nože bere. Nic nepomáhá, a tak to ti tři mladí muži zkusí s pohádkou. V kočárku jsou totiž hračky, herec má spoustu nápadů a muzikant umí zahrát pěkné písničky. Napsala J. Galinová. Hudba a texty písní Jan Turek, výprava Ivana Líbalová. V režii Jurije Galina hrají: Petr Kozák, Petr Erlitz, Michal Žižka a ze zvukového záznamu Lenka Lavičková.

MIKULÁŠ JE TADY

malá nebo velká Mikulášská nadílka v rámci oslav Sv. Mikuláše. Mikuláš, Čert(i) a Anděl(é) s dětmi zpívají a recitují a rozdávají dárky od rodičů nebo od pořadatele. Vhodné do malých i velkých sálů. Veškerou techniku si divadlo může přivézt, takže lze akci uskutečnit i v místech bez divadelního vybavení. Hrají členové Docela velkého divadla a jejich hosté.