MISTR A MARKÉTA

Nad divadelní hrou podle slavného románu Michaila Bulgakova uvažovali autoři – režisér Jurij Galin se scénografem Alexandrem Soloduchem a hudebním skladatelem Alexandrem Čevskim od roku 1980, v tehdejší době bylo ovšem v Sovětském Svazu nemožné tento nápad realizovat. Svého snu se ale nevzdali a po letech se jim to na scéně Docela velkého divadla podařilo. Do představení vložili to, co zažili na svou kůži přímo v Rusku i to, co zažívají dnes v nových domovech a životech.
Herci přidali to, čím román zasáhl je. A všichni společně jsou udiveni, jak se tupost hlupáků a arogance moci za léta, která uběhla od autorovy smrti, vůbec nezměnila. A jak je pořád stejně nebezpečná jako před 77 lety, kdy Bulgakov svůj román dopsal.

LÁSKA A ČAS

Příběh mladého vědce, který najde sochu a rozhodne se cestovat časem, aby našel dívku, podle které byla vytvořena. Ocitne se na pravěké Moravě, v Egyptě, ve staré Anglii, ve Španělsku, v Rusku a nakonec v Itálii. Potkává slavné literární hrdinky a vždycky znovu se zamiluje. Představení humornou formou přibližuje divákům nejen činoherní, ale také hudební, operní a taneční skvosty. 

HOŘÍ, MÁ PANENKO!

Komedie na motivy slavného filmu pánů Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera, který v 60. letech pobouřil všechny, kteří se v něm poznali. Film, který byl v roce 1968 zakázán a v roce 1969 nominován na Oscara, je stejně aktuální jako před 48 lety. Se svolením autorů připravilo Docela velké divadlo spolu s agenturou Green Production divadelní podobu tohoto filmu. V režii Jurije Galina účinkují Pavel Nový nebo Vladimír Kratina nebo Zdeněk Říha, David Suchařípa, Josef Náhlovský, Jana Galinová a celé DVD.

UBOHÝ CYRANO

Romantický příběh o lásce Cyrana z Bergeracu ke krásné Roxaně, který dojímá diváky po celém světě už více než 100 let. Příběh muže, který se liší od svého okolí zjevem, schopnostmi, odvahou, fantazií, básnickým talentem a především svým charakterem, muže, který obětuje svou lásku a pomáhá svému sokovi jen proto, aby žena, kterou sám miluje, byla šťastná, nově a moderně přeložil a upravil Pavel Kohout, ale slavné verše o širáku odhozeném v dáli a době her a malin nezralých zůstaly. Scéna: Hynek Dřízhal; kostýmy: Tomáš Kypta; šerm: Karel Basák; hudba: Petr Malásek. Titulní roli, v režii Jurije Galina hraje David SUCHAŘÍPA, dále Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Robert Stodůlka, Petr Kozák, Jana Galinová, Lukáš Masár, Jiří J. Kohout, Michal Žižka aj.

NĚŽNÉ DÁMY

Komedie o dvou chudých hercích, kterým osud připraví šanci přijít k penězům. Venkovský doktor ujišťuje bohatou milionářku o jejím brzkém konci. Ta proto hledá dospělé děti své sestry, aby jim odkázala dva miliony dolarů. Dva angličtí herci se na neúspěšném americkém turné o dědictví dozvědí z inzerátu a rozhodnou se za hledané dědice vydávat. Ukáže se však, že hledanými Max a Steve nejsou chlapci, jak si mysleli, ale dívky. Nezbývá tedy než využít hereckého talentu.

Napsal Ken LUDWIG, překlad Ludmila JANSKÁ, překlady ukázek Shakespearových děl E. A. SAUDEK, Z. URBÁNEK, A. PŘIDAL, úprava a dramaturgie Jana GALINOVÁ, hudba L. CHYTRIAK a E. PSCHEMECKI, scéna Hynek DŘÍZHAL, kostýmy Tomáš KYPTA, režie Jurij GALIN.

Hrají: Pavel NOVÝ nebo Robert STODŮLKA, Jan RÉVAI, Petr ERLITZ, Lenka LAVIČKOVÁ, Jana GALINOVÁ, Kristýna LIŠKOVÁ, Petr KOZÁK, Michal ŽIŽKA a Kamila RAKOVÁ.

PENZION PONORKA

Francouzská komedie autora Pierra Chesnota, jehož Sousedku má divadlo na repertoáru už 8. rok, nás tentokrát zavede na jih Francie, kde ve vile na pobřeží tráví léto filmový režisér se svou milenkou, jejíž manžel je věčně nepřítomný kapitán ponorky. Nebezpečí prozrazení mileneckého vztahu způsobí, že se luxusní vila během chvilky promění v penzion, ve kterém si podávají dveře lakomí turisté, opuštěný muž, záletná žena s milencem, prostitutka a její klienti, žárlivý manžel a spousta dalších nevítaných hostů. Napsal Pierre CHESNOT, překlad Lucie RANDÁKOVÁ, hudba Jan TUREK, úprava Jana GALINOVÁ, scéna Jurij GALIN a Jan Ignác ŘÍHA, kostýmy Tomáš KYPTA, režie Jurij GALIN.

V hlavních mužských rolích: Lukáš Vaculík, Jan Révai nebo Petr Erlitz, Roman Štolpa dále hrají: Andrea Traganová, Lenka Lavičková, Jana Galinová, Hana Sršňová, Jaroslava Zimová, Lukáš Masár, Robert Stodůlka, Petr Kozák, Michal Žižka a další.

GANGSTEŘI Z MĚSTEČKA

Komedie o malém idylickém francouzském městečku Valance, kde se nekrade, neloupí ani nevraždí a místní strážníci nemají co na práci. Jako blesk z čistého nebe je proto zaskočí rozhodnutí, že budou převeleni do většího města. Každý ze strážníků má v městečku něco, kvůli čemu je rozhodnut za každou cenu zůstat. A tak se to díky nim začne ve Valance hemžit zločinci, krádeže, loupeže a únosy jsou na denním pořádku a malé francouzské městečko, o kterém dosud nikdo nevěděl, má za chvíli nejvyšší zločinnost v celé Francii a díky tomu i nebývalou publicitu.

Napsal Wolfgang EBERT, překlad, úprava a dramaturgie Jana GALINOVÁ, hudba Jan TUREK, scéna Jurij GALIN a Milena DUBŠÍKOVÁ – ŘÍHOVÁ a Jan Ignác ŘÍHA, kostýmy Tomáš KYPTA, režie Jurij GALIN. Hrají: David SUCHAŘÍPA, Roman ŠTOLPA nebo Robert Stodůlka, Lenka Lavičková, Petr Erlitz, Petr Kozák, Kamila Raková, Andrea Traganová, Jana Galinová a Lukáš Masár.

KDYŽ KOČKY NEJSOU DOMA

Vynikající anglická komedie o tom, co všechno se může stát, když dvě sestry nenadále odjedou na společnou dovolenou a jejich muži zůstanou v Londýně bez dozoru. Pokus o celkem nevinný zálet se dvěma švagrům změní v nečekané dobrodružství plné napětí, humoru a překvapivých zvratů ohrožujících celou jejich další existenci.

napsali: Johnnie MORTIMER a Brian COOKE ; překlad: Jiří STŘEDA; hudba: Petr BARAŇÁK

výprava: Milena DUBŠÍKOVÁ; režie: Jurij GALIN. V hlavních rolích: Lukáš VACULÍK a Roman ŠTOLPA nebo Robert STODŮLKA, dále hrají: Hana SRŠŇOVÁ, Jana GALINOVÁ, Lenka LAVIČKOVÁ nebo Jaroslava ZIMOVÁ, Kristýna LIŠKOVÁ

KLÁRA 3847 - PŘÍLIŠ MNOHO HVĚZD

inscenovaný dokument vycházející ze skutečných událostí z období holocaustu během 2. světové války. Příběh dívky, Kláry Brodyové, která byla v roce 1942 pro svůj židovský původ odvezena do koncentračního tábora Osvětim a vězněna tam až do konce války. Její boj o přežití, překonání ztrát příbuzných a přátel, ale především nezlomná vůle přežít v nelidských podmínkách, zaujala i režiséra Stevena Spielberga, který podle jejího vyprávění natočil jeden z dílů dokumentu o holocaustu v době, kdy už jí bylo 85 let a o největších hrůzách vyprávěla s naprostým klidem a obrovským nadhledem. Na základě Klářina osobního vyprávění napsala její vnučka, herečka a scenáristka Lenka Lavičková, scénář k inscenovanému dokumentu. Pod vedením režiséra Jurije Galina ho společně nastudovali herci Docela velkého divadla. Hrají: Lenka Lavičková, Andrea Traganová, Jana Galinová, Jaroslava Zimová, Lukáš Masár, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Petr Kozák, Michal Žižka, Kristýna Lišková a ze zvukového záznamu Jindřich Lenc a Roman Štolpa.

Za úplňku

ZA ÚPLŇKU

Absurdní divadelní komedie se odehrává v jednom divadelním baru ve chvíli, kdy na jevišti probíhá představení a venku na obloze svítí měsíc v úplňku. Do baru přicházejí herci, kteří zrovna nejsou na scéně, jejich rodinní příslušníci, ale také nezvaní návštěvníci. A protože ve městě zrovna probíhá vojenské cvičení, objeví se v divadle i snaživý plukovník české armády a zmatený americký generál. Jejich přítomnost vyvolá celou řadu absurdních situací, které se divadelní barmanky snaží udržet v takových mezích, aby nemuselo být přerušeno představení. Ale když do baru přijde ještě těhotná žena a nekompromisní policista, vypadá to, že veškerá snaha o záchranu představení je marná. Autor, Robert Geisler, dramatik, scénarista, výtvarník herec, držitel Českého lva za scénář k filmu Protektor, autor scénářů k seriálu Kancelář Blaník a Terapie , pracuje v Divadle Na zábradlí v Praze.

Napsal: Robert Geisler; dramaturgie a úprava Jana Galinová; hudba Jan Turek; texty písní Robert Geisler; výprava: Jurij Galin a Lenka Lavičková; režie: Jurij Galin

Hrají: Andrea Traganová, Lenka Lavičková, Jana Galinová, Kristýna Lišková, Lukáš Masár, Robert Stodůlka, Petr Kozák, Petr Erlitz, Kamila Raková a Michal Žižka.

LÁSKA JE LÁSKA

Úsměvný pohled na „pravé rodinné štěstí“ v 19. století. Dva divadelní žerty doktora Čechova o dvou osudových setkáních. V tom prvním /Medvěd/ najde osamělý mladý muž osamělou mladou vdovu a počáteční nenávist se mezi nimi záhy změní v nepřekonatelnou milostnou vášeň. V tom druhém /Námluvy/ hledá mladý hypochondr ženu, aby mohl konečně, jak říká, „pravidelně žít“, a když ji najde, vypadá to, že spolu nemohou být ani minutu o samotě, aniž by si vjeli do vlasů.

Skvěle přeložil Leoš SUCHAŘÍPA, výprava a režie Jurij GALIN.

Hrají: Lenka LAVIČKOVÁ, Petr ERLITZ, Robert STODŮLKA a Michal ŽIŽKA.

Láska je láska 2016 (5)

TAJNOSTI ZÁKULISÍ

Představení, ve kterém se herci malého divadla setkají ve své divadelní rekvizitárně s divadelní nebo filmovou hvězdou a povídají si o všem možném. Ve všech divadlech na světě mají herci místo, kde se setkávají, pijí kafe, hodnotí sportovní a umělecké výkony a dovídají se nejnovější drby. Tajnosti zákulisí jsou veselá setkání plná „veselých historek z natáčení“ písniček z filmů a divadelních představení, vždy s jedním z uvedených umělců: Lukášem VACULÍKEM, Pavlem NOVÝM, Janem KAČEREM, Davidem SUCHAŘÍPOU, Oldřichem VÍZNEREM, Janem RÉVAIEM, Janou ŠULCOVOU, Danou MORÁVKOVOU, Jaroslavou OBERMAIEROVOU, Romanem ŠTOLPOU, Pepou NÁHLOVSKÝM a dalšími podle výběru pořadatele. Ve všech variantách dále hrají Jana GALINOVÁ, Lenka LAVIČKOVÁ, Kristýna LIŠKOVÁ, Kamila RAKOVÁ, Petr ERLITZ, Petr KOZÁK, Robert STODŮLKA, Lukáš MASÁR, Michal ŽIŽKA a další.

TŘI MUŠKETÝŘI

Hudební komedie na motivy jednoho z nejslavnějších románů všech
dob o přátelství, lásce a odvaze, autora Alexandra Dumase st.
Příběh d‘Artagnana, který v Paříži potkává mušketýry a poznává tak
odvahu a přátelství pravých chlapů, ale také svou první velkou
lásku. Příběh o odvaze, lásce a zradě. Ale především o slavném,
nesmrtelném rozhodnutí: „Jeden za všechny a všichni za jednoho“.
Na motivy Alexandra DUMASe st., napsala Jana GALINOVÁ,
hudba a texty písní Jan TUREK,
choreografie Jan RÉVAI a Lenka LAVIČKOVÁ
šermy Radek ČERMÁK a Petr ERLITZ
kostýmy Tomáš KYPTA; masky Milena DUBŠÍKOVÁ – ŘÍHOVÁ
scéna a režie Jurij GALIN.
Hrají, zpívají, šermují a tančí: Petr ERLITZ, Petr KOZÁK, Robert STODŮLKA, Michal ŽIŽKA, Lenka LAVIČKOVÁ,
Kamila RAKOVÁ, Lukáš MASÁR, Jana GALINOVÁ nebo Kristýna LIŠKOVÁ, Jaroslav DROBNÝ, Hana LAURICHOVÁ, pes Balů a ze záznamu Roman Štolpa, Andrea Traganová a Lucie Randáková.